“Umuda Tenis Turnuvası” 1 Ekim’de Başlıyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)-Umuda Tenis Turnuvası 1-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Nitelikli eğitime destek olmak isteyen gönüllü sporcuların katılacağı turnuva Bosphorus Tennis Club’ta yapılacak. Takımlar, açtıkları fonzip kampanyalarıyla TEGV’li çocukların spor faaliyetlerine destek olmak amacıyla bağış toplayacak.

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla çağdaş nesillerin yetişmesi için Türkiye genelindeki etkinlik noktalarında nitelikli eğitim desteği sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) çocuklarına destek olmak amacıyla düzenlenen “TEGV-Umuda Tenis Turnuvası” 1 Ekim’de başlıyor. 8 Ekim’e kadar devam edecek olan turnuva Bosphorus Tennis Club’ta düzenlenecek. 

 

Adesso, Bilgili Holding, Erciyas Holding, Eti Eskişehir, Eti İstanbul, Koç Healthcare, KPMG ve Yapı Kredi takımları turnuvaya katılarak kendilerinin yanı sıra açtıkları fonzip kampanyaları ile sosyal çevrelerinden de bağış toplayacaklar. Çocukların spor olanaklarının arttırılması, tenis sporunun yaygınlaştırılması ve erişilebilir olması amacıyla düzenlenen turnuvanın tüm geliri TEGV çocuklarının spor eğitimleri için kullanılacak. 

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu. İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı saatlerde ücretsiz eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. TEGV 2009 yılında Bakanlar Kurulu tarafından “izin almadan yardım toplama” hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı. Vakıf Türkiye genelinde halen 27 ilde 7 Eğitim Parkı, 42 Öğrenim Birimi ve 17 Ateşböceği ile toplam 63 etkinlik noktasında çocuklara nitelikli eğitim desteği vermeye devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir