Tecrübeli Analist Bu Altcoin İçin 2X’lık Performans Bekliyor!

Tecrübeli piyasa analisti Ali Martinez, Ethereum Piyasa Değeri – Gerçekleşen Değer (MRVR) oranından yola çıkarak bir ipucunu paylaştı. Bu metriği kullanan Martinez, altcoin için bir sonraki ana fiyat hedefini açıkladı. Bu fiyat hedefi Ethereum için oldukça iddialı. Analiste göre, on-chain güncel Ethereum verileri, kripto paranın bir sonraki ana hedefinin üst bandı olan 5.100 dolara kadar yükselebileceğine işaret ediyor.

Analist lider altcoin için yüksek bir aralığı işaret ediyor!

Popüler analist Ali Martinez, X platformunda paylaştığı önceki gönderilerine göre lider altcoin Ethereum’da yükselişte. Analist, şu anda Ethereum’un görünürde büyük bir arz engeli olmadığını belirtiyor. Ayrıca, psikolojik olarak önemli bir direnç noktası olarak 2.700 dolar bölgesini belirliyor. Bu seviyeyi aşması halinde Martinez, kripto para biriminin önünde büyük bir engel kalmayacağını söylüyor. Bu yazı sırasında Ethereum, son 24 saat içinde %1,5’ten fazla artışla 2.364 dolardan işlem görüyordu. Kripto paranın piyasa değeri %1,5 artışla 284 milyar dolara yükseldi. Ayrıca, altcoin işlem hacmi %84,8 artışla 12,4 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Ali Martinez’in paylaştığı grafiğe göre Ethereum, kripto paranın fiyatının düşebileceği muhtemel noktayı oluşturan 1.275,57 dolar ve 1.594,46 dolar dahil olmak üzere en az dört farklı Gerçekleşmiş Fiyat (RP) seviyesine sahip. Bu Gerçekleşmiş Fiyatlar, analistin de işaret ettiği gibi, 3.826,70 dolar ve 5.102,27 dolar üst bandına da işaret ediyor.

Farklı perspektiften Ethereum fiyat tahminleri

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum’un görünümü son zamanlarda oldukça tartışmalı oldu. Ali Martinez ve Michael van de Poppe gibi piyasa analistleri, Ethereum’un öldüğü fikrini kabul etmiyorlar. Her iki analist de altcoin konusunda yükselişe geçti.

Ancak Ethereum, kripto para biriminin önümüzdeki on yıl boyunca olmayabileceğine inanan efsanevi trader Peter Brandt tarafından tercih edilmiyor. Brandt, Ethereum’un düşmeye hazır olduğuna dair güçlü bir inanca sahip. Bu doğrultuda lider altcoin fiyatının, uzun vadede 650 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor. Bu yüzden de kripto parada short pozisyon açtığını söylüyor.

Ethereum’un Netflow’u yükselişini sürdürüyor

Düşüş eğilimli bir konsolidasyon aralığında seyrettikten sonra Ethereum’un fiyatı nihayet bir atılım gerçekleştirdi. Böylece, gün içinde yakından izlenen 2.400 dolar seviyesini aştı. Bu yukarı yönlü hareket, satıcıların 16,4 milyon dolardan fazla pozisyonu elden çıkarmasıyla toplam 25,8 milyon dolarlık bir likidasyonla sonuçlandı. Ancak, altcoin fiyat rallisi 2.430 doların üzerinde durakladı. Bu yüzden, alım momentumunda bir düşüş oldu. Bu değişim, kısa vadeli alıcıların son artıştan maksimum kazanç almayı hedefleyerek pozisyonlarını nakde çevirmesiyle gerçekleşti. Coinglass verileri, bu dönemde yaklaşık 9,4 milyon dolarlık long pozisyonun tasfiye olduğunu gösteriyor.

IntoTheBlock verilerine göre, geçtiğimiz hafta Netflow’daki istikrarlı artışın da gösterdiği gibi, düşüş momentumu potansiyeli artıyor. 26 Aralık’ta -111 bin ETH’ye düşmesinin ardından, girişlerin çıkışları aşmaya başlamasıyla birlikte borsalara daha fazla Ethereum taşınmasıyla kayda değer bir değişim yaşandı. Sonuç olarak, ETH’nin fiyatına yönelik alıcı güvenindeki artışın ardından Netflow pozitif bölgeye geçti. Şu anda 45,5 bin ETH seviyesinde. Tipik olarak, Netflow’un yükselmesi düşüşe işaret eder. Ayrıca, bir varlığın borsalara girişinin artması genellikle bir satışa işaret eder.

Saatlik long/short oranı Ethereum için 1,0 eşiğinin altına düştü. Bu da düşüş eğilimi gösteriyor ve şu anda 0,8769’dan işlem görüyor. Bu durum, pozisyonların yaklaşık %53,2’sinin değer düşüşü beklemesi nedeniyle kontrolün ayılarda olduğunu gösteriyor. Buna karşılık, pozisyonların yalnızca %46,7’si altcoin fiyatında bir artış bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir