Hatipoğlu’nun ‘gazetecilere maaş’ açıklamasına tepki: Rüşvet vaadi…

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu’nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bugün kentte basın mensuplarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi.

14 Mayıs seçimlerinde İYİ Parti Eskişehir Milletvekili seçilen, kısa süre önce AK Parti’ye katılan Hatipoğlu’nun toplantıda yaptığı, “Eskişehirimiz lehine yapılacak çalışmalarda basında çalışan arkadaşlarımızı da değerlendirmeyi düşünüyoruz. O dönem için asgari ücret ne ise tüm basın mensuplarımıza belediye şirketlerimizden tüm basın mensuplarımıza bir asgari ücreti biz vereceğiz ve yerel basını destekleyeceğiz” açıklaması tepki çekti.

‘BUNU RÜŞVET VAADİ OLARAK DEĞERLENDİRİYORUZ’

Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca yazılı basın açıklaması yaparak Hatipoğlu’na tepki gösterdi. Karaca’nın açıklaması şöyle: “Bir belediye başkan adayı Basın kuruluşlarına destek vermek istemesi normal ancak çalışanlara rüşvet gibi vaat doğru değildir. Bir süre gazete sahipliği yapan Hatipoğlu’nun bu vaadi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde söylemesi gazetecileri incitmiştir. Hatipoğlu’nun bu vaadini bir rüşvet vaadi olarak değerlendiriyor ve kınıyoruz.”

TEPKİLER ÜZERİNE AÇIKLAMA YAPTI: AHKAM KESENLER BUYURSUNLAR İNCİNSİN

Hatipoğlu, gelen tepkiler üzerine X hesabından yeni bir açıklama yaptı. Hatipoğlu’nun mesajı şöyle:

“Bugün Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla medya mensuplarına verdiğimiz yemekte, gazeteci dostlarıma yönetimi devraldığımızda destek sözü verdim. Neden mi? Çünkü 4. Kuvvet medya şehrimizde doğru işlemezse şeffaf bir belediyecilik anlayışı yerleştiremeyeceğimize inanıyorum. Adına yerel medya dediğimiz yapı ne kadar kuvvetli olursa, bir şehir o kadar iyi ve katılımcı yönetilir. Bu nedenle de gazeteci dostlarımıza yerel basın mensuplarına destek sözü verdim. Hem de hiçbir siyasi ya da başka bir ayrım yapmadan. Bunu da hem şehrim için, hem de zor şartlarda halkın haber alma özgürlüğü için karda, kışta, en zorlu koşullarda ter döken basın emekçileri için yapacağım. Peki mevcut yönetimin kadrolu destekçilerinden Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti basın emekçilerine destek sözüm için ne demiş? Çok incinmişler. Arkadaşlar duyan duymayan kalmasın! Eskişehir’de kimseye bir faydası olmayan yönetim anlayışı sona yaklaşmıştır. Ben basın emekçileri dahil, bu şehri oluşturan hiçbir meslek grubunu yalnız bırakmayacağım. Tüm hemşehrilerimin dertleri ile dertlenecek, her bir meslek grubuna katkı sağlayacağım. Emeklisi, öğrencisi, işçisi, çiftçisi, kadını, erkeği herkesin hayatına pozitif anlamda dokunacağım. Kendinden başka kimseyi düşünmeyen, bu hayatta bir kişiye faydası dokunmamış, sıcak koltuğundan ahkam kesenler de buyursun incinsin.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir