Erden Timur’dan Fenerbahçe’ye yanıt

Galatasaray Kulübü’nün Anıtkabir ziyareti sonrası Dursun Özbek ve Erden Timur soruları yanıtladı.

Dursun Özbek, Fenerbahçe Kulübünün Erden Timur’un yaptığı açıklamalarla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) soruşturma açılması için talepte bulunduğunun hatırlatılması üzerine, “Bugünkü ziyaretimizin sebebi Cumhuriyet’in 100. yılının kutlamalarına bağlı olarak Ata’mızı ziyaret etmekti. Erden Bey bir şeyler söyleyebilir.” ifadelerini kullandı.

Erden Timur ise Fenerbahçe Kulübünün başvurusuyla ilgili, “Bugünün gündemini değiştirmek doğru olmaz. Amacımız gerçekten şeffaf, doğru bir arınma olması. Başkanımız liderliğinde kulüp olarak da müracaatımızı yapacağız. İnşallah Türk futbolu adına arınma olacak bir şeyi başlatmaya vesile oluruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Anıtkabir ziyaretinin önemine de dikkati çeken Timur, “Burada binlerce insanla birlikte olmak gurur verici. Buradaki enerji muazzam. Memleketimizin kutuplaşmanın tam aksine birleşmeye ihtiyacı var. Atatürk’ün çizdiği yol da bu birleşme yoludur. Bu yol geleceğimizi aydınlatan bir yoldur. Biz de Galatasaray olarak her zaman bu yolda ilerliyoruz. Cumhuriyet’in 100. yılında burada olmak gurur verici. Umarım daha nice 100 yıllarda insanlar buradan ayrılmaz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir