Emirates, Havayolunun Gelecekteki Filosunu Uçurmak için Deneyimli Kaptanları İşe Alıyor

Emirates, uçuş ağı genelindeki olağanüstü talebin keyfini çıkararak tüm geniş gövdeli filosunu büyütmeye devam ederken, deneyimli Airbus kaptanlarını karşılamak için önlerine kırmızı halılar seriyor. Emirates, şimdi Airbus A380 filosu için deneyimli pilotları ‘Direct Entry Captains programme’ Kaptanlar için Doğrudan Giriş programına başvuru yapmaya davet ediyor.

Emirates dünya çapında bir işe alım kampanyası başlattı. İlgilenen pilotlar ve aileleri, 4 Ekim’de Dubai saatiyle 13.00’te çevrimiçi bir bilgilendirme oturumuna veya belirlenen yerlerdeki tanıtım günlerine katılabiliyor ve heyecan verici fırsatları bu adres üzerinden takip edebiliyor: www.emiratesgroupcareers.com/pilots/

Kaptanlar için Doğrudan Giriş programı, A330, A340, A350 ve A380 gibi Airbus’ın kontrollü uçuş yapan geniş gövdeli uçaklarında en az 3.000 saat güncel komuta deneyimine sahip, teknik açıdan yetenekli kaptanlara yönelik olarak hazırlandı. Adayların, diğer uygunluk kriterlerini karşılamanın yanı sıra çok mürettebatlı, çok motorlu uçaklarda toplamda minimum 7.000 saat uçuş süresine sahip olmaları gerekiyor.

35.000 fitte yaşam

Emirates’in pilotları, havayolunun filosunu uçurmayı profesyonel açıdan tatmin edici, ödüllendirici ve heyecan verici buluyor. Yeni katılan kaptanlar, havayolunun 260 uçaktan oluşan filosunu uçurmaktan gurur duyan 1515 A380 pilotu da dahil olmak üzere 4200 kişilik güçlü bir uçuş ekibi topluluğuna dahil olacak. Havayolunun dünyadaki en genç ve en gelişmiş filolarından olan tamamı geniş gövdeli filosu Emirates’in ikonik Airbus A380’leri ve Boeing 777’lerini içeriyor. Emirates, A350’lerden oluşan filosunu 2024 yılının ortalarında, 777-9’ları ise 2025 yılında teslim almaya başlayacak.

Havayolunun pilotları aynı zamanda altı kıtayı kapsayan en kapsamlı küresel güzergâh ağlarından birinde uçmanın heyecanını ve macerasını da yaşıyor.Orta Doğu’daki bölgesel rotalardan çok uzun mesafeli varış noktalarına ve kutuplar arası uçuşlara kadar çeşitli ve ilgi çekici seyahat noktalarında çalışıyorlar.

Yaşam boyu eğitim

Emirates, 10 tam uçuş simülatörünü barındıran mevcut tesisiyle yenilikçi pilot eğitimine sağlam yatırım yapmaya devam ediyor. Emirates’in güçlü, kanıta dayalı kurum içi eğitim programları, özel olarak tasarlanmış çalışma ortamlarında son derece deneyimli eğitmenler tarafından veriliyor.Havayolunun en son 135 milyon ABD Doları tutarındaki yüksek teknolojili pilot eğitim tesisinin Mart 2024’te açılması planlanıyor. 63.300 fitkarelik tesis, pilot eğitim kapasitesini %54 artıracak ve A350’ler ile Boeing 777-9’lar da dahil olmak üzere 6 tam uçuş simülatörüne daha ev sahipliği yapacak.

Pilotlar ayrıca Emirates Havacılık Okulu ve Emirates Havacılık Üniversitesi’ndeki bir dizi teknik olmayan eğitim programına da erişebiliyor.

Emirates ve Dubai’de Yaşam

Emirates’in yabancı pilot topluluğu, 111 ülkeden uçuş güvertesindeki meslektaşları ile 160’ı aşkın milletten iş arkadaşlarıyla güvenli, emniyetli, çok kültürlü Dubai şehrinde yaşamanın ve çalışmanın tadını çıkarıyor. Pilotlar rekabetçi ve vergiden muaf bir maaş, geniş konaklama imkânı, eğitim ödeneği ve mükemmel diş, sağlık ve hayat sigortasına sahip oluyorlar. Ayrıca işe gidiş ve dönüşte şoförle ulaşım, çamaşırhane hizmetleri, 42 günlük yıllık izin, yıllık izinlerde onaylanmış Business Class uçak biletleri, indirimli kargo, arkadaşları ve aileleri için olağanüstü indirimli seyahat avantajları ve çok daha fazlasından yararlanıyorlar.

Pilotlar, Emirates’teki iyi tanımlanmış kariyer yollarını takdir ediyor. Emirates’teki kaptanlar, kariyerlerine yönetim pilotu, işe alım pilotu, teknik pilot, standart kaptan, eğitim kaptanı, denetim kaptanı, kontrolör ve eğitmen olarak devam edebiliyor. Ayrıca pilotların yaklaşık %40’ı 10 yılı aşkın bir süredir havayolunda uzun ve verimli bir kariyerin tadını çıkararak çalışıyor. 1380 pilot 10-19 yıl, 173’ü 20-29 yıl ve 5’i de 30 yılını tamamladı. 34 yılı aşkın hizmet süresiyle en uzun süre görev yapan iki pilot ise 1989 yılında aynı gün havayoluna katıldı.

Son beş ayda havayolu, bu programla, Hızlandırılmış Komuta ve Yardımcı Pilotlar olmak üzere üç işe alım programına 172 yeni pilotu ekibine dahil etti.

Hızlandırılmış Komuta Programı

Halihazırda dar gövdeli uçaklara komuta eden ve en az 1500 saatlik Airbus uçuş deneyimine sahip Airbus Kaptanları için tasarlanmıştır. Artırılmış bir maaş paketi kapsamında A380 Yardımcı Pilot olarak katılıyorlar. Minimum 700 uçuş saati ve tekrar eden iki başarılı kontrolün ardından, hızlandırılmış komuta yükseltmeye genellikle bir yıldan biraz fazla bir sürede hak kazanırlar.

Yardımcı Pilot

Adayların çok motorlu, çok mürettebatlı uçak deneyimine, geçerli bir Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) Havayolu Taşıma Pilotu Lisansına (ATPL) ve 20 tonluk maksimum kalkış ağırlığına sahip uçaklarda en az 2.000 saat deneyime sahip olmaları gerekmektedir.

Çeşitli uçuş güvertesi rolleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bilgilendirme oturumuna kaydolmak isteyen pilotlar buraya tıklayabilir.

 

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir