‘Erkek çocuğa gelinlik giydirildi’ iddiasına emniyetten açıklama

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, sosyal medyada “erkek çocuğa gelinlik giydirildi” iddiasıyla paylaşılan görüntülere ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, videodaki kişinin, 23 yaşındaki zihinsel engelli M.T. olduğu, iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve görüntüleri paylaşan şahıslar hakkında işlem başlatıldığı ifade edildi.

Merkez Eyyübiye ilçesinde çekilen videodaki kişilerin belediye personeli olmadığı, taş döşeme işinde çalışan taşeronlar olduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Çocuk Şube Müdürlüğümüzce videodaki mağdurun kimlik tespitine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, mağdurun M.T. (23) olduğu, zihinsel engelinin bulunduğu ve kendisini ifade etmekte zorlandığı anlaşılmıştır. Mağdurun gelinliği yerde bulduğu ve giydiği, daha sonra videodaki işçilerin söylemlerine istinaden gelinliği çıkardığı, gelinliğin altında bulunan kıyafetleriyle eve gittiği ve çocuk gelin haberinin asılsız olduğu tespit edilmiştir. Mağdur şahıs işlemleri akabinde ailesine teslim edilmiştir.”

Açıklamada, mağdurun görüntülerini paylaşan kişiler hakkında “kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi” suçundan işlem başlatıldığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir