AKP ağır isimler aday olmadı… CHP’de aday olmayanlar kim

AKP’de Mehmet Özhaseki, Mahir Ünal, Mehdi Eker, Taner Yıldız ve Recep Akdağ milletvekilliği başvurusunda bulunmadı.

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki katıldığı bir yerel TV programında “30 yıldır neredeyse kamu hizmeti içerisindeydim, 20 yılım belediye içerisinde geçti. Çok şükür geriye baktığımız zaman Kayseri’ye hizmet ettim, insanların yaşamını kolaylaştırdım. Hiçbir belediyenin cesaret edemeyeceği devasa projelere imza attım. Kayseri gelişti, büyüdü, güzelleşti. Yeniden aday olmam ancak insanlar dua ettiği, desteklediği için oy verdi ve bu yüzden mutluyum. Müracaat etmedim, aday da olmam. Cumhurbaşkanımıza da ilettim, 3 dönem kuralı vardı ve bunun uygulanmasını talep ettim. Yeni arkadaşlara yer açılması talebinde bulundum. 1.5 yıl sonra yerel seçimler yapılınca bir kenara geçip vakıf ve dernek hizmetleriyle uğraşmak düşüncesindeyim. Hayır yapmak çok önemlidir ve beni mutlu ediyor” diye konuştu.

CHP kanadında Engin Özkoç, Selin Sayek Böke, Seyit Torun, Veli Ağbaba, Ahmet Akın gibi isimlerin “Bakan olmak için milletvekili adaylığına başvurmadığı” iddia edildi.

Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu’nun partisindeki bazı isimlere “Bakan olacaksınız, projelerinizi hazırlayın” dediği konuşuluyor.

Öte yandan Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e konuşan İyi Partili Yavuz Ağıralioğlu aday olup olmayacağına ilişkin sorulara şu yanıtı verdi:

“Ben partimden rahatsız değilim, partime ve genel başkanıma yapılandan rahatsız oldum. Ben adaylıktan bağımsız, partime çalışacağım. Emeklerim Cumhurbaşkanı adayına da gider.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir